30 kwietnia 2019

[Blog] Looking Back: Kwiecień 2019Tym razem na zdjęciu znalazła się grupa Gong - jeden z najważniejszych przedstawicieli sceny Canterbury, za którego recenzowanie w końcu się zabrałem. Brałem też pod uwagę wyróżnienie zespołu Talking Heads, który był w tym miesiącu bohaterem aż trzech recenzji, ale nie mogłem znaleźć żadnego fajnego zdjęcia.

Liczba wejść utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. W sumie w kwietniu pojawiło się 16 nowych recenzji (lista), a 9 zostało poprawione. Do najchętniej czytanych teksów należały:
  1. Looking Back: Marzec 2019
  2. Tangerine Dream - "Phaedra" (1974)
  3. Gong - "Magick Brother" (1970)
  4. Pharoah Sanders - "Black Unity" (1972)
  5. Weather Report - "Tale Spinnin'" (1975)
  6. Talking Heads - "Talking Heads: 77" (1977)
  7. Megadeth - "Rust in Peace" (1990)
  8. Cannonball Adderley - "Somethin' Else" (1958)
  9. The Keith Tippett Group - "Dedicated to You, But You Weren't Listening" (1971)
  10. Budgie - "Never Turn Your Back on a Friend" (1973)

Poniżej, jak zwykle, zamieszczam podsumowującą miesiąc playlistę. Niestety, w ofercie Spotify nie ma albumów "Dedicated to You, But You Weren't Listening" grupy Keitha Tippetta i "Izipho Zam (My Gifts)" Pharoaha Sandersa. Gdyby były, to umieściłbym na playliście utwory "Black Horse" z pierwszego i "Balance" z drugiego. Z premedytacją nie uwzględniłem natomiast reprezentacji albumów "Black Unity" Sandersa i "Symphony for Improvisers" Dona Cherry'ego, ze względu na długość zawartych na nich utworów. Z pozostałych dwunastu albumów wybrałem po jednym utworze. Kolejność jest dokładnie taka sama, w jakiej były publikowane recenzje. Pomimo sporego eklektyzmu stylistycznego, tym razem wyszła całkiem zgrabna playlista, której sam słuchałem z dużą przyjemnością.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Pytania niezwiązane z powyższym tekstem proszę zadawać na stronie Q & A. Komentarze nie na temat będą kasowane.