12 kwietnia 2014

[Artykuł] Historie okładek: "In Rock" Deep Purple

Pomysł na najsłynniejsza okładki Deep Purple opiera się na dwuznaczności słowa "rock", oznaczającego zarówno muzykę rockową, jak i skałę.


Na pomysł umieszczenia na okładce pomnika Mount Rushmore National Memorial, w którym twarze czterech najważniejszych prezydentów USA zastąpiono podobiznami muzyków Deep Purple, wpadł ówczesny menadżer zespołu, Tony Edwards. Ówczesny basista zespołu, Roger Glover, wyjaśniał: Kiedy gdzieś graliśmy, mówiło się: "Deep Purple in concert". Nie "Deep Purple show", nie "Deep Purple gra dziś wieczorem", ale "Deep Purple in concert". Trochę pretensjonalnie. A Tony Edwards wpadł na pomysł, aby to "Deep Purple in concert" zmienić na "Deep Purple in rock" i przedstawić nas wykutych w skale Mount Rushmore. To cała historia.

Podobno rewers okładki także miał przedstawiać muzyków wykutych w Mount Rushmore, ale widocznych od tyłu - pomysł został ponoć odrzucony, bo nie spodobała się któremuś członkowi grupy. Coś kołacze mi po głowie. Może tak było, ale nie pamiętam - twierdzi Glover.

4 komentarze:

 1. O proszę, nie wiedziałam, a w sumie prosta historia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mega pomysł. Fantastyczne wykonanie, podoba mi się ;)
  Tylko "dziwnie" mi się patrzy na głowy w skale.

  Pozdrawiam ciepło :)
  Angelika JJ
  ___
  http://angelikaproject.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Orientujesz się może, kto jest autorem okładki?

  OdpowiedzUsuń

Pytania niezwiązane z powyższym tekstem proszę zadawać na stronie Q & A. Komentarze nie na temat będą kasowane.