21 marca 2014

[Recenzja] Whitesnake - "Good to Be Bad" (2008)Po wydaniu "Restless Heart" David Coverdale zapowiadał, że był to ostatni album Whitesnake. Pięć lat później reaktywował jednak grupę - w zupełnie nowym składzie - której działalność miała się ograniczać do występów na żywo. Wokalista szybko jednak zrozumiał, że zespół nie może funkcjonować bez nowego materiału. Pierwsze cztery kompozycje nowego Whitesnake uzupełniły koncertówkę "Live: In the Shadow of the Blues", wydaną w 2006 roku, a dwa lata później do sklepów trafił pełnowymiarowy album studyjny - "Good to Be Bad".

Otwierający całość "Best Years" stylistycznie nawiązuje do czasów "1987", ale brzmienie ma bardziej surowe, dzięki czemu może spodobać się także wielbicielom wcześniejszych dokonań grupy. W podobnym stylu utrzymany jest także "Can You Hear the Wind Blow", ale tutaj główny riff przypomina raczej Scorpions i ich hymn "Rock You Like a Hurricane". Wybaczam jednak, bo to najbardziej zapadający w pamięć moment albumu. Ogólnie przeważają tu takie czadowe kawałki (np. "Call on Me", tytułowy "Good to Be Bad", "All for Love"), ale nie zabrakło miejsca dla ballad. Przesłodzone "All I Want All I Need" i "Summer Rain" powinny trafić do wszystkich fanek, które Coverdale kupił przebojami "Is This Love" i "Hero I Go Again". Znacznie lepiej prezentuje się "'Til the End of Time", oparty na brzmiących zeppelinowo akustykach. Longplay ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Jego punktem kulminacyjnym okazuje się ciężki "A Fool in Love", lekko przypominający o bluesrockowych korzeniach Whitesnake.

Udany powrót, ale trochę zbyt zachowawczy - "Good to Be Bad" nie wnosi absolutnie nic nowego do twórczości Whitesnake. Dobrze się go słucha, ale niewiele z niego zostaje potem w pamięci.

Ocena: 6/10Whitesnake - "Good to Be Bad" (2008)

1. Best Years; 2. Can You Hear the Wind Blow; 3. Call on Me; 4. All I Want All I Need; 5. Good to Be Bad; 6. All for Love; 7. Summer Rain; 8. Lay Down Your Love; 9. A Fool in Love; 10. Got What You Need; 11. 'Til the End of Time

Skład: David Coverdale - wokal; Doug Aldrich - gitara; Reb Beach - gitara; Uriah Duffy - bass; Chris Frazier - perkusja; Timothy Drury - instr. klawiszowe
Producent: David Coverdale, Doug Aldrich i Michael McIntyre


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Pytania niezwiązane z powyższym tekstem proszę zadawać na stronie Q & A. Komentarze nie na temat będą kasowane.