8 października 2012

[Recenzja] Pearl Jam - "Yield" (1998)"Yield" uznawany jest za powrót Pearl Jam do typowo rockowego grania. W porównaniu z poprzednim wydawnictwem, faktycznie więcej tutaj tego typu muzyki. Czy to w postaci energetycznych, niemal punkowych kawałków - jak otwieracz "Brain of J." i singlowy "Do the Evolution" - czy bardziej klasycznie rockowych kompozycji, w rodzaju "Given to Fly" (z melodią przypominającą "Going to California" Led Zeppelin), "In Hiding" i "All Those Yesterdays". Ale na albumie znalazły się też bardziej popowe nagrania, jak akustyczny "Low Light" czy kojarzące się z indie rockiem "Wishlist" i "Pilate". Znalazły się tu także bardziej eksperymentalne kawałki, jak perkusyjna miniaturka oznaczona na trackliście czerwoną kropką i przegadany, nieco noise'owy "Push Me, Pull Me". Rozrzut stylistyczny jest zatem podobny do "Vitalogy", ale kompozycje są zdecydowanie słabsze. Może nie ma tutaj żadnej ewidentnej wpadki (poza przyłapaniem na ewidentnym plagiacie), ale też ani jednego utworu, który wybijałby się ponad przeciętność.

Ocena: 5/10Pearl Jam - "Yield" (1998)

1. Brain of J.; 2. Faithfull; 3. No Way; 4. Given to Fly; 5. Wishlist; 6. Pilate; 7. Do the Evolution; 8. ; 9. MFC; 10. Low Light; 11. In Hiding; 12. Push Me, Pull Me; 13. All Those Yesterdays

Skład: Eddie Vedder - wokal i gitara; Mike McCready - gitara; Stone Gossard - gitara, bass (7), dodatkowy wokal; Jeff Ament - bass, dodatkowy wokal; Jack Irons - perkusja i instr. perkusyjne, wokal (8)
Producent: Brendan O'Brien i Pearl Jam


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Pytania niezwiązane z powyższym tekstem proszę zadawać na stronie Q & A. Komentarze nie na temat będą kasowane.