16 lutego 2013

[Recenzja] Saxon - "Strong Arm of the Law" (1980)"Strong Arm of the Law" to duży krok w twórczości Saxon. Lepsze jest nie tylko brzmienie, ale i sami muzycy są coraz lepszymi kompozytorami. W końcu udało im się stworzyć własny styl - czerpiący z dokonań takich grup, jak Motörhead czy AC/DC, ale nie w tak oczywisty sposób, jak na poprzedniej płycie. Na trzecim longplayu grupy znalazły się dwa utwory należące do ścisłej czołówki ich najlepszych kawałków: poprzedzony odgłosami burzy, elektryzujący metalowy hymn "Heavy Metal Thunder"; oraz wolniejszy "Dallas 1 PM", oparty na mocnej linii basu, z długą, bardzo udaną solówką. Do najbardziej znanych fragmentów "Strong Arm of the Law" należy także utwór tytułowy, w którym instrumentaliści przypomnieli o swojej miłości do AC/DC.

Wyróżnia się czadowy "Taking Your Chances", urozmaicony odrobiną łagodniejszych dźwięków w  refrenie. "Hungry Years" rozpoczyna się balladowo, ale to tylko zmyłka - w tamtym czasie muzyków Saxon nie interesowało granie delikatniejszych utworów (późniejsze płyty pokażą, że ballady nigdy specjalnie im nie wychodziły). Z czysto metalowym czadem mamy do czynienia w pozostałych trzech kompozycjach: "To Hell and Back Agian", "20,000 Ft." i "Sixth Form Girl". Udanych, ale najmniej ekscytujących na tym longplayu.

"Strong Arm of the Law" to jedno z największych osiągnięć Saxon. Płyta pokazująca, że jednak - przynajmniej w tamtym czasie - można ich było postawić na równi z Iron Maiden, czy innymi czołowymi przedstawicielami brytyjskiego heavy metalu.

Ocena: 7/10Saxon - "Strong Arm of the Law" (1980)

1. Heavy Metal Thunder; 2. To Hell and Back Again; 3. Strong Arm of the Law; 4. Taking Your Chances; 5. 20,000 Ft.; 6. Hungry Years; 7. Sixth Form Girls; 8. Dallas 1 PM

Skład: Biff Byford - wokal; Graham Oliver - gitara; Paul Quinn - gitara; Steve Dawson - bass; Pete Gill - perkusja
Producent: Pete Hinton i Saxon


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Pytania niezwiązane z powyższym tekstem proszę zadawać na stronie Q & A. Komentarze nie na temat będą kasowane.