17 lutego 2013

[Recenzja] Saxon - "Denim and Leather" (1981)Czwarty album Saxon - ostatni nagrany w oryginalnym składzie - nie sprzedawał się tak dobrze, jak dwa poprzednie, przyniósł jednak grupie dwa duże przeboje. Pierwszy z nich to pojawiający się już na samym początku "Princess of the Night". Świetne metalowe riffy połączono tu z bardzo melodyjną linią wokalną. Jeszcze bardziej chwytliwy jest drugi, "And the Bands Played On". W dodatku trwa niespełna trzy minuty - nic dziwnego, że odniósł największy sukces ze wszystkich singli zespołu. Wbrew pozorom, z dzisiejszej perspektywy utwór nie brzmi radiowo - to czysto metalowy czad. Jednak w tamtych czasach stacje radiowe nie obawiały się heavy metalu. W końcu były to złote lata tego gatunku.

Trzeci singiel promujący album, "Never Surrender", już tak nie zapada w pamięć. Refren jest chwytliwy, ale w porównaniu z powyższymi utworami - wrażenia nie robi. Podobnie jest w "Out of Control", "Rough and Ready", "Play It Loud" i "Midnight Rider". Wszystkie są udane, ale brakuje im czegoś, co by je wyróżniało. W "Fire in the Sky" tym czymś mogłaby być rozbudowana solówka, naprawdę udana, ale ten utwór jakoś też nie robi wielkiego wrażenia. Przyczepić się nie można natomiast do tytułowego "Denim and Leather" - hymnu na cześć standardowego ubioru ówczesnych metalowców, czyli jeansów i skóry.

Ocena: 7/10Saxon - "Denim and Leather" (1981)

1. Princess of the Night; 2. Never Surrender; 3. Out of Control; 4. Rough and Ready; 5. Play It Loud; 6. And the Bands Played On; 7. Midnight Rider; 8. Fire in the Sky; 9. Denim and Leather

Skład: Biff Byford - wokal; Graham Oliver - gitara; Paul Quinn - gitara; Steve Dawson - bass; Pete Gill - perkusja
Producent: Nigel Thomas


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Pytania niezwiązane z powyższym tekstem proszę zadawać na stronie Q & A. Komentarze nie na temat będą kasowane.